All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 stainless steel plate ] match 268 Products.
2mm 4mm 304 Stainless Steel Plate ASTM Inoxidable 10mm-3500mm Width
| Width: | 10mm-3500mm |
|---|---|
| Thickness: | 2.5mm-200mm |
| Tolerance: | ±1% |
4mm- 20mm 304 Stainless Steel Plate Hot Rolled / Cold Rolled
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Length: | 2000-12000mm Or Custom |
201 304 Stainless Steel Plate 0.25mm-3.0mm SS316 Sheet
| Grade: | 201 301 304 316 316l 310S 321 |
|---|---|
| Length: | 3/6/9/12 Or Customized |
| Width: | Customized |
201 304 Stainless Steel Plate 0.25mm-3.0mm SS316 Sheet
| Grade: | 201 301 304 316 316l 310S 321 |
|---|---|
| Length: | 3/6/9/12 Or Customized |
| Width: | Customized |
High Strength 304 Stainless Steel Plate Sanitary 30mm Thick Custom Printed
| Brand Name: | Silk |
|---|---|
| Grade: | 304 |
| Standard: | GB/ASTM/JIS |
Decoration JIS 304 Stainless Steel Plate Food Grade Corrosion Resistance
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.4-16mm |
| Width: | 100mm-2500mm Or As Request |
ASTM JIS 304 Stainless Steel Plate 4mm Good Mechanical Properties 2500mm
| Thickness: | 4mm-25mm |
|---|---|
| Yield Strength: | 205 |
| Processing Service: | Bending, Welding, Decoiling, Punching, Cutting |
8K Surface 304 Stainless Steel Plate 1000mm Excellent Mechanical Properties
| Application: | Decoration, Construction, Medical Equipment, Etc |
|---|---|
| Surface: | N0.1, N0.2, N0.3, N0.4, N0.5, N0.6, N0.7, N0.8, 2D, 2B, HL, BA, 6K, 8K, Etc |
| Hardness: | 180-210 |
1mm Thick 304L 304 Stainless Steel Plate Food Grade 8K Stainless Steel Sheet
| Length: | According To Customer Request |
|---|---|
| Width: | 300mm-2000mm |
| Thickness: | 0.2mm~200mm |
Bright BA Surface 304 Stainless Steel Plate 100mm Thick Hot Rolled
| Brand Name: | Silk |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Standard: | ASTM |

