All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ placa de acero inoxidable 304 ] match 0 Products.
Sorry!
Your search "placa de acero inoxidable 304" match no products.
You can Request A Quote to let us to match products for you.
Related Products
Elastic ASTM 304 Stainless Steel Plate 2B Finish Sheet for Construction
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Standard | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Tolerance | ±1% |
| Width | 1000-2000mm |
201 304 Stainless Steel Sheet Metal 5mm NO.1 NO.2 NO.3 NO.4 Surface
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Standard | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness | 0.25mm-180mm |
| Width | 100mm-2500mm or as request |
2B Finish 201 Stainless Steel Plate Sheet 202 430 Metal 10mm For Construction
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Standard | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness | 0.25mm-180mm |
| Width | 100mm-2500mm or as request |
Hot Rolled 201 Stainless Steel Coil Strip Plate 430 410 202 304 180mm
| Grade | 200 Series |
|---|---|
| Standard | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness | 0.25mm-180mm |
| Width | 100mm-2500mm or as request |
Metal 201 Stainless Steel Sheet SS Plate 0.3mm 1mm SUS AISI 2B BA 316 316L 321 430
| Grade | 200 Series |
|---|---|
| Standard | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness | 0.25mm-180mm |
| Width | 100mm-2500mm or as request |
Silk 201 304 410 430 904l Stainless Steel Coil 2B Finish SS304 Coil
| Grade | 200/300/400 Series |
|---|---|
| Thickness | 0.3-3.0mm or as required |
| Width | 3mm-2000mm or as required |
| Tolerance | ±1% |
BA Cold Rolled Stainless Steel Coil 304 Shiny Surface For Decoration
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Width | 1000-2000mm |
| Thickness | 0.1-3 mm or as requirement |
| Length | as customer’s requirements. |
1.0mm Thick Half Hard 304 Stainless Steel Coil Stock NO.1 NO.3 NO.4
| Grade | 300 Series |
|---|---|
| Length | as customer’s requirements. |
| Width | 3mm-2000mm or as required |
| Thickness | 0.1mm-3mm or as required |

