All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ stainless steel coil and sheet ] match 199 Products.
Silk 0.3-3mm Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet In Coil / Plate ASTM
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.3~3mm |
| Width: | 500~2100 |
HL Cold Rolled Steel Coil 1000-6000mm Length With Surface Treatment
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface Finish: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
304 2B Stainless Steel Sheet Plate AISI ASTM Length Customized
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
Mirror Finish SS Sheet 304 ASTM A240 316L Stainless Steel Plate
| Grade: | 300 Series , 200 Series , 304 , 316 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
Aisi Astm 201 Stainless Steel Plate Sheet 304 316 Cold Rolled 1mm 2mm 3mm
| Name: | 10mm Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Width: | 200-2000mm |
| Thickness: | 0.3mm-10mm |
Customized Stainless Steel Hot Rolled Plate 0.6mm Thick ISO9001
| Product Name: | Stainless Steel Hot Rolled Sheet |
|---|---|
| Grade: | 300 Series,200 Series,304,316 |
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
ASTM A240 316 Stainless Steel Plate 316H 316S SS Sheet Mirror Finished
| Grade: | 300 Series,200 Series,304,316 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
201 316 Stainless Steel Plate Sheet With Mirror Surface 100mm 0.1mm
| Product Name: | Stainless Steel Coil / Strip / Pipe |
|---|---|
| Item: | ASTM 316 Stainless Steel Plate |
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
ASME AS240 316 Stainless Steel Plate AISI 304 Sheet Metal
| Product Name: | Stainless Steel Coil / Strip / Pipe |
|---|---|
| Item: | ASTM 316 Stainless Steel Plate |
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
DIN EN 316 Stainless Steel Plate 0.3mm Anti Corrosion Annealed
| Grade: | 300 Series,200 Series,304,316 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |

