All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ stainless steel sheet and plates ] match 237 Products.
AISI ASTM 201 Stainless Steel Plate 1.5 Mm Thick Mirror Polishing
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness: | 3-200mm |
Elastic ASTM 304 Stainless Steel Plate 2B Finish Sheet for Construction
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Tolerance: | ±1% |
ASTM A240 2B 201 Stainless Steel Plate Sheet AISI 2500mm Polishing
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness: | 3-200mm |
6m 304 Stainless Steel Plate Cold Rolled 0.2mm - 100mm
| Length: | 1-6m Or As Required |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.01 |
| Form: | Plate |
JIS Sheet 201 Stainless Steel Plate 200mm Mirror Polishing 2500mm
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
|---|---|
| Thickness: | 3-200mm |
| Length: | 6000-12000mm |
Plate Form 316 Stainless Steel Plate Thickness 0.1-200mm Good Weldability
| Name: | 316 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Feature: | Good Weldability, High Corrosion Resistance, High Heat Resistance |
| Material: | 316 Stainless Steel |
ASME AS240 316 Stainless Steel Plate AISI 304 Sheet Metal
| Product Name: | Stainless Steel Coil / Strip / Pipe |
|---|---|
| Item: | ASTM 316 Stainless Steel Plate |
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
201 8K Cold Rolled Stainless Steel Coil Roll For Decoration Fencing Panel
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Length: | As Customer’s Requirements. |
| Width: | 1219mm, 1500mm Or Customized |
Food Grade 304 304L Stainless Steel Plate 0.1 - 3mm Cold Rolled 2000mm
| Yield Strength: | 205 |
|---|---|
| Tensile Strength: | 515-1035 |
| Processing Service: | Bending, Welding, Decoiling, Punching, Cutting |
Silk Stainless Steel Metal Strip 0.1mm 0.2mm 0.3mm 1mm 2mm 3mm Thickness
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Length: | 20mm-1500mm |
| Width: | The Needs Of Customers |

