All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ stainless steel sheet and plates ] match 237 Products.
Silk 0.3-3mm Cold Rolled 304 Stainless Steel Sheet In Coil / Plate ASTM
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.3~3mm |
| Width: | 500~2100 |
Hot Rolled 304/304L Stainless Steel Sheet Corrosion Resistance Industrial 3mm Thick
| Grade: | 304/304L |
|---|---|
| Standard: | GB/ASTM |
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
Smooth Surface 316 Stainless Steel Sheet Plate High Strength 6mm 8mm Hot Rolled
| Steel Grade: | 316 |
|---|---|
| Standard: | JIS ASTM ASME EN |
| Color: | Standard RAL Color |
Corrosion Resistant 304L Stainless Steel Sheet 10mm Thick Hot Rolled
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, DIN |
| Brand Name: | Silk |
Cold Rolled 316 Stainless Steel Sheet Smooth 2B Surface 20mm
| Grade: | 316 |
|---|---|
| Standard: | GB/JIS |
| Thickness: | 0.1-3mm |
8mm Thick 304 Stainless Steel Sheet High Strength Engineering Hot Rolled Belt Sold
| Steel Grade: | 304/304l |
|---|---|
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
| Application: | Engineering Decoration,etc |
Hot Rolled 201 Stainless Steel Coil Strip Plate 430 410 202 304 180mm
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness: | 0.25mm-180mm |
Silk 10-1500mm Stainless Steel Sheet Coil 201 Roofing Sheet Coil
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Width: | 10-1500mm |
| Thickness: | 3-20 Mm Or Customized |
AISI ISO 201 Stainless Steel Sheet Plate 2mm 0.5mm Polished BA HL
| Length: | 1000mm-6000mm Or Customized |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS, Etc. |
| Surface: | Polished, 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K, Etc. |
2b Ba 316 Stainless Steel Plate Cold Rolled 304 304L 321 316 316L 309S 310S 2500mm
| Name: | AISI 316 Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Width: | 100mm-2500mm, 1000-2000mm Or As Requirement |
| Length: | 1000mm-12000mm, 1000-6000mm Or As Requirement |

