All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ welded stainless steel pipe ] match 198 Products.
Corrosion Resistance 316 Stainless Steel Sheet 60mm Cold Rolled
| Standard: | GB/ASTM |
|---|---|
| Brand Name: | Silk |
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
Smooth Surface 316 Stainless Steel Sheet Plate High Strength 6mm 8mm Hot Rolled
| Steel Grade: | 316 |
|---|---|
| Standard: | JIS ASTM ASME EN |
| Color: | Standard RAL Color |
Bright BA Surface 304 Stainless Steel Plate 100mm Thick Hot Rolled
| Brand Name: | Silk |
|---|---|
| Grade: | 300 Series |
| Standard: | ASTM |
Alloy BA 304 Stainless Steel Sheet Plates 5mm 10mm 240 304 316l For Container
| Thickness: | 0.3mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 300mm-2000mm |
| Tolerance: | ±1% |
904L 2205 2507 201 Stainless Steel Plate 100mm Cold Rolled And Mirror
| Thickness: | 0.3mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 300mm-2000mm |
| Tolerance: | ±1% |
Tisco Posco Baostee Cold Rolled Stainless Steel Coil SS304 304l 310s 321 316 AISI JIS best price
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled Hot Rolled |
| Thickness: | 0.1-15mm |
Cold Rolled Super Duplex Stainless Steel Plate 304 316 316L
| Standard: | ASTM, JIS, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Type: | Plate |
| Thickness: | Cold Rolled:0.3-3.0mm; Hot Rolled:3.0-120mm |
Hot Rolled 304/304L Stainless Steel Sheet Corrosion Resistance Industrial 3mm Thick
| Grade: | 304/304L |
|---|---|
| Standard: | GB/ASTM |
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
Metal 201 Stainless Steel Sheet SS Plate 0.3mm 1mm SUS AISI 2B BA 316 316L 321 430
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness: | 0.25mm-180mm |
Sus430 Hot Roll Stainless Steel Coil 201 304 6mm Decoiling
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-6mm |
| Width: | 24-2000mm |

