All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 stainless steel plate ] match 268 Products.
5mm - 15mm Hot Rolled Stainless Steel Coil 1550mm Slit Edge 3-5MT
| Processing Method: | Hot Rolled |
|---|---|
| Thickness: | 0.3-3.0mm Or Customized |
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
BA 2B 304L Stainless Steel Coil 1000-2000mm Width Length Customizable
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
|---|---|
| Length: | 1000-6000mm, Or Customize |
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
Round S31603 Stainless Steel Tube S30403 Wall Thickness 1 - 40mm GB Standard
| Length: | 1000-5800mm Or Customized |
|---|---|
| Surface Treatment: | 2B, BA, 8K, HL, Etc |
| Outer Diameter: | 6-530mm Or Customized |
ASTM Standard Stainless Steel Seamless Pipe 8K S30409 S30408 530mm
| Outer Diameter: | 6-530mm Or Customized |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Shape: | Round, Rectangular, Square |
Customized SS Sheet Roll 316 409 410 420 430 2B Stainless Steel Coil
| Grade: | Stainless Steel |
|---|---|
| Thickness: | 0.18-100mm |
| Width: | 10~2500mm |
15mm SS201 Stainless Steel Seamless Pipe 12 Inch 2B 2D BA 2BA Finish
| Name: | 12 Inch Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Grade: | 300 Series |
2B Stainless Steel Seamless Piping Outer Diameter 6-530mm Or Customized
| Outer Diameter: | 6-530mm Or Customized |
|---|---|
| Surface Treatment: | 2B, BA, 8K, HL, Etc |
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, Etc. |
BA Surface Stainless Steel Seamless SS Tube Pipe 1000 - 5800mm 316L
| Length: | 1000-5800mm Or Customized |
|---|---|
| Application: | Drainage Irrigation, Petrochemical Industry, Etc |
| Surface Treatment: | 2B, BA, 8K, HL, Etc |
ASTM 2B Stainless Steel Seamless Pipe Square Diameter 0.5mm -40mm 530mm
| Shape: | Round, Rectangular, Square |
|---|---|
| Length: | 1000-5800mm Or Customized |
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, Etc. |
310 316 321 Stainless Steel Round Bar 6mm 4mm 3mm 2mm Metal Rod
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Name: | 2mm Stainless Steel Round Bar |
| Diameter: | 0.5-500mm |

