All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 stainless steel plate ] match 268 Products.
Silk Standard Size Hot Rolled Stainless Steel Coil 316 / 316L For Construction
| Grade: | 316 |
|---|---|
| Standard: | A240M, EN10088-2, JIS, GB3280 |
| Thickness: | 3-20 Mm Or Customized |
201J1 1mm Stainless Steel Sheet 4x8 Corrosion Resistance For Wall Panel
| Name: | 4x8 Sheet Metal |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Thickness: | 0.1mm-150mm, Or According To The Customers' Request. |
100mm AISI 316 Stainless Steel Sheet Hot Rolled 20mm Mirror Finish
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | GB/ASTM/JIS |
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
316 Stainless Steel Seamless Round Pipe Custom Hot Rolled 1/4 ''Wall Thickness
| Steel Grade: | 316 |
|---|---|
| Type: | Round Tube |
| Standard: | ASTM/JIS |
Sus430 Hot Roll Stainless Steel Coil 201 304 6mm Decoiling
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Thickness: | 0.15-6mm |
| Width: | 24-2000mm |
316L Stainless Steel Sheet Hairline Finish 1mm 2mm 4mm Surface Smooth
| Width: | 100 Mm - 2000 Mm |
|---|---|
| Length: | 1500 Mm - 6000 Mm |
| Thinckness: | 1 Mm - 10 Mm |
SS304 201 Hot Rolled Stainless Steel Coil And Sheet 3mm-20mm Thickness
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Width: | 100mm-2500mm Or As Request |
| Length: | As Customer’s Requirements. |
Warehouse 2B Surface Seamless Stainless Steel Tube Custom 1 - 60mm Thick 304/304L
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
| Standard: | JIS/ASTM |
2B BA Finished Magnetic Stainless Steel Sheet 430 SS Plate 0.1mm-200mm
| Grade: | 400 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Width: | 100-1500mm |
1050 430 201 Stainless Steel Triply Circle Round Plate 8mm For Cookware
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
|---|---|
| Length: | 1-6m Or As Required |
| Thickness: | 4mm-8mm |

