All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ stainless steel coil and sheet ] match 199 Products.
Customized Stainless Steel Metal Strip 201 2B Finish SS 304 Strips
| Grade: | 200series 300 Series |
|---|---|
| Length: | 10-12000 Mm Or As Requirement |
| Width: | 10-200mm Or As Per Client's Requirement |
Custom 316 Stainless Steel Plate Hot Rolled 3/4/6mm Thick 2000mm
| Material: | 304 |
|---|---|
| Standard: | GB/ASTM |
| Thickness: | 3-100mm Or As Customer's Reques |
Weak Magnetic 316 Stainless Steel Plate 3mm 4mm 6mm Hot Rolled Medium
| Grade: | 316 |
|---|---|
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB |
904L 2205 2507 201 Stainless Steel Plate 100mm Cold Rolled And Mirror
| Thickness: | 0.3mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 300mm-2000mm |
| Tolerance: | ±1% |
304 316 316L 201 Stainless Steel Plate ASTM 2205 2507 S31803 200mm BA Polishing
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
ASTM Aluminium Plate Sheet 1000 3000 5000 Series For Construction
| Type: | Plate,Sheet |
|---|---|
| Application: | Decoration,roofing,Construction,Building,industry Traffic Aircraft |
| Surface Treatment: | Coated,Embossed,anodizing,customer Request,Plain/Coated/Embossed |
1000 3000 5000 Series Aluminium Plate Sheet Metal For Construction
| Type: | Plate,Sheet |
|---|---|
| Application: | Decoration,roofing,Construction,Building,industry Traffic Aircraft |
| Width: | 500mm-2800mm,450 To 1300 Mm,custom,40-1600mm,1220/1250/1500/1570 |
SS 304L Seamless Steel Pipe Drainage Irrigation Wall Thickness 1 - 40mm
| Outer Diameter: | 6-530mm Or Customized |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-40mm Or Customized |
| Length: | 1000-5800mm Or Customized |
0.1-3mm Cold Rolled 304 /304L Food Grade Stainless Steel Plate
| Grade: | 304/304L |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3mm |
| Standard: | GB/ASTM |
High Reflective 6006 T5 6061 Aluminum Sheet Metal 1mm Thick 2mm
| Grade: | 6000 Series |
|---|---|
| Type: | Sheet/Plste/Coil |
| Width: | 0.2-2.6m Or As Required |

