All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
Cold Rolled 304L Stainless Steel HL Coil With BA 2B Surface Finish
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, DIN, GB |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
8K HL Cold Rolled Stainless Steel Coil 1000 - 2000mm With Minimal Tolerance
| Surface Finish: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3mm Or Customized |
| Package: | Standard Export Seaworthy Package |
BA Cold Rolled 201 Stainless Steel HL Coil Thickness 0.1 3mm
| Origin: | China |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, DIN, GB |
Polished BA 201 Stainless Steel Plate 1mm Customized 1000mm-6000mm
| Payment Term: | T/T, L/C, Etc. |
|---|---|
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Or As Required. |
| Application: | Foodstuff, Gas, Metallurgy, Biology, Electron, Chemical, Petroleum, Boiler, Nuclear Energy, Medical Equipment, Fertilizer Etc. |
AISI HL 201 Stainless Steel Sheet Thickness 0.5mm For Various Industries
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS, Etc. |
|---|---|
| Surface: | Polished, 2B, BA, HL, No.1, No.4, 8K, Etc. |
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Or As Required. |

