All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
100mm AISI 316 Stainless Steel Sheet Hot Rolled 20mm Mirror Finish
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | GB/ASTM/JIS |
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
316 Stainless Steel Seamless Round Pipe Custom Hot Rolled 1/4 ''Wall Thickness
| Steel Grade: | 316 |
|---|---|
| Type: | Round Tube |
| Standard: | ASTM/JIS |
Hot Rolled 316 Stainless Steel Plate Smooth Surface 3mm Equipment
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand Name: | Silk |
Custom Printed 316L Stainless Steel Plate Corrosion Resistance 20mm
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
|---|---|
| Standard: | ASTM |
| Grade: | 300 Series |
Corrosion Resistant 316 Stainless Steel Plate 6m For Aerospace
| Processing Service: | Bending, Welding, Decoiling, Punching, Cutting |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-200mm |
| Application: | Construction, Aerospace, Electronics, Etc |
0.3mm-120mm Polished 201 Stainless Steel Plate 1000mm-6000mm For Making Tanks
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS, Etc. |
|---|---|
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Or As Required. |
| Thickness: | 0.3mm-120mm Or Customized |
Cold / Hot Rolled Steel Sheet Metal 2B Finish Stainless Steel 316 Plate
| Grade: | 300/400 Series |
|---|---|
| Width: | 1000-2500mm Or Customized |
| Thickness: | 0.3-200mm Or Customized |
BA 2B Finish 201 Stainless Steel Plate 0.5 Mm 0.8mm 1.0 1.2mm Thickness
| Thickness: | 0.3mm-100mm |
|---|---|
| Width: | 300mm-2000mm |
| Tolerance: | ±1% |
316L Stainless Steel Sheet Hairline Finish 1mm 2mm 4mm Surface Smooth
| Width: | 100 Mm - 2000 Mm |
|---|---|
| Length: | 1500 Mm - 6000 Mm |
| Thinckness: | 1 Mm - 10 Mm |
SS304 201 Hot Rolled Stainless Steel Coil And Sheet 3mm-20mm Thickness
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Width: | 100mm-2500mm Or As Request |
| Length: | As Customer’s Requirements. |

