All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
304L Hot Rolled Stainless Steel Coil 1000-1550mm With Mill Edge Standard Quality
| Certificate: | ISO, SGS, BV, Etc. |
|---|---|
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
Cold Rolled 316L Stainless Steel Coil 0.1-3mm Width Length Customizable
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface Finish: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
| Length: | 1000-6000mm, Or Customize |
BA Surface Finish Cold Rolled Stainless Steel Coil DIN 1000-2000mm Width
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
| Width: | 1000-2000mm, Or Customize |
S30408 S30403 Stainless Steel Seamless Round Pipe 20MM For Petrochemical Industry
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1-40mm Or Customized |
| Outer Diameter: | 6-530mm Or Customized |
ASTM 316 Stainless Steel Seamless Pipe 1000-5800mm Or Customized
| Shape: | Round, Rectangular, Square |
|---|---|
| Surface Treatment: | 2B, BA, 8K, HL, Etc |
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, Etc. |
Customized 201 316 Stainless Steel Seamless Pipe 1-40mm Wall Thickness
| Shape: | Round, Rectangular, Square |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, Etc. |
| Application: | Drainage Irrigation, Petrochemical Industry, Etc |
316 Stainless Steel Strip BA Surface Made In China 0.1-3mm 8K
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
|---|---|
| Surface: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
| Shape: | Strip |
DIN EN 316 Stainless Steel Plate 0.3mm Anti Corrosion Annealed
| Grade: | 300 Series,200 Series,304,316 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
Customized Stainless Steel Hot Rolled Plate 0.6mm Thick ISO9001
| Product Name: | Stainless Steel Hot Rolled Sheet |
|---|---|
| Grade: | 300 Series,200 Series,304,316 |
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
Silk 316L 316 Stainless Steel Plate 10mm Thick Good Brightness
| Product Name: | 10mm Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Grade: | 300 Series,200 Series,304,316 |
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |

