All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
Customized 201 410 Hot Rolled Stainless Steel Coils 100mm 300Series 275g / M2
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Type: | Steel Coil, |
| Length: | 100-12000 Mm Or As Requirement |
Slit Edge Stainless Steel Metal Strip 201 For Multiple Applications 0.1-3mm
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Width: | 10-800mm, Or Customize |
AISI Standard Stainless Steel Metal Strip 2B Surface 420 430 With /-1mm Tolerance
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
201 Stainless Steel Strip Silver BA Surface For Industry
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 10-800mm, Or Customize |
| Surface: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
BA HL Mirror Stainless Steel Sheet AISI 321 410 420 430 2205 Hot Rolled 2B
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Length: | Customer's Request |
3 - 5MT Hot Rolled Stainless Steel HR Coil 1000 - 1550mm Width
| Processing Method: | Hot Rolled |
|---|---|
| Package: | Standard Export Package |
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
ISO Certified HR Rolled Stainless Steel Coil 304L 316L 409 6000mm
| Thickness: | 0.3-3.0mm Or Customized |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Package: | Standard Export Package |
BA Surface Cold Rolled Stainless Steel Coil 1000-2000mm 2B BA 8K With Slit/Mill Edge
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
| Origin: | China |
Mirror Surface Stainless Steel Cold Rolled SS Coil Of Thickness 0.2mm
| Surface Finish: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
|---|---|
| Origin: | China |
| Material: | Stainless Steel |
High-Strength 316 Metal Stainless Steel Strip 10-800mm For Reliable Performance
| Shape: | Strip |
|---|---|
| Width: | 10-800mm, Or Customize |
| Material: | Stainless Steel |

