All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
BA Surface Stainless Steel Metal Strip SS304 Mill Edge For Fabrication
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Shape: | Strip |
Slit Edge Stainless Steel Metal Strip 409 410 420 For Making Kitchen Utensils
| Shape: | Strip |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
Versatile Stainless Steel Metal Strip 202 2205 For Industrial Applications
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
Precision Metal Stainless Steel Strip Slit Edge 430 Size 0.5*1200mm
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
|---|---|
| Width: | 10-800mm, Or Customize |
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
Industrial Grade 316 316L Stainless Steel Strip With BA And Mirror Surface
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
ASTM A240 316 Stainless Steel Plate 316H 316S SS Sheet Mirror Finished
| Grade: | 300 Series,200 Series,304,316 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
201 316 Stainless Steel Plate Sheet With Mirror Surface 100mm 0.1mm
| Product Name: | Stainless Steel Coil / Strip / Pipe |
|---|---|
| Item: | ASTM 316 Stainless Steel Plate |
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
300 Series Cold Rolled Stainless Steel Coil 0.1 - 3mm With First Class
| Package: | Standard Export Seaworthy Package |
|---|---|
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, DIN, GB |
Customized Hot Rolled Stainless Steel Coil 201 309 316L 1000 - 6000mm
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
|---|---|
| Thickness: | 0.3-3.0mm Or Customized |
| Certificate: | ISO, SGS, BV, Etc. |
OCr18Ni9 Hot Rolled 310s Stainless Steel Coil 3.0mm 1000 - 1550mm
| Width: | 1000-1550mm Or Customized |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
| Origin: | China |

