All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
ASTM Standard Stainless Steel Seamless Pipe 8K S30409 S30408 530mm
| Outer Diameter: | 6-530mm Or Customized |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Shape: | Round, Rectangular, Square |
ASTM 2B Stainless Steel Seamless Pipe Square Diameter 0.5mm -40mm 530mm
| Shape: | Round, Rectangular, Square |
|---|---|
| Length: | 1000-5800mm Or Customized |
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, GB, Etc. |
304L 316 316L 316Ti 321 Stainless Steel Plate Sheet Heat Resistance
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Length: | 2438mm Or Customized |
| Width: | 1219mm Or Customized |
AISI Cold Rolled 316L SS Coil 2B BA Hairline Finish Stainless Steel Coil
| Grade: | 316 |
|---|---|
| Width: | 3mm-2500mm Or As Required |
| Thickness: | 0.03mm-3mm Or As Required |
Silk Standard Size Hot Rolled Stainless Steel Coil 316 / 316L For Construction
| Grade: | 316 |
|---|---|
| Standard: | A240M, EN10088-2, JIS, GB3280 |
| Thickness: | 3-20 Mm Or Customized |
Hot Rolled 316 Stainless Steel Plate Smooth Surface Corrosion Resistance 0.3mm
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
| Brand Name: | Silk |
309S 430 201 Stainless Steel Plate 1250mm Welding Hot Rolled
| Length: | 1-6m Or As Required |
|---|---|
| Width: | 600-1250mm |
| Thickness: | 0.1-20 Mm Or As Requirement |
AISI 4x8 5x10 Stainless Steel Sheet 0.5 Mm 0.8mm 1.0mm 1.2mm 1.5mm 2mm 3mm
| Thickness: | 0.3mm-4mm |
|---|---|
| Width: | 600mm-2000mm |
| Length: | As Customer Requirement |
409 430 410 Stainless Steel Coil Strip / Sheet 2B Surface Finish
| Grade: | 400Series |
|---|---|
| Width: | 1000mm~1524mm |
| Thickness: | 0.3mm--12.0mm |
No 8 Mirror Finish Stainless Steel Sheet 2mm Thick 1mm Steel Plate ASTM
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Length: | 1-6m Or As Required |
| Width: | 600-1250mm |

