All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
201 Metal Stainless Steel Strip Mill Edge 8K With Thickness 0.1-3mm
| Width: | 10-800mm, Or Customize |
|---|---|
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
1000 - 2000mm Cold Rolled Stainless Steel Coil 2B BA With Slit Edge
| Package: | Standard Export Seaworthy Package |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3mm Or Customized |
| Width: | 1000-2000mm Or Customized |
0.3 - 14mm Stainless Steel Hot Rolled Coil 1000mm With High Tenacity And Ductility
| Length: | 1000-6000mm Or Customized |
|---|---|
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
| Package: | Standard Export Package |
ASTM HR Rolled Stainless Steel Coil GB Standard 201 309s 0.3 - 3.0mm
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Thickness: | 0.3-3.0mm Or Customized |
| Processing Method: | Hot Rolled |
1000-6000mm Cold Rolled Stainless Steel Coil Slit Edge 0.3MM
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
|---|---|
| Origin: | China |
| Width: | 1000-2000mm, Or Customize |
HL Surface Stainless Steel Cold Rolled 201 Coil 8k 1000-2000mm Width
| Surface Treatment: | Cold Rolled |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Origin: | China |
8K Surface Finish Stainless Steel Cold Rolled Coil 2000mm Width 0.1-3mm
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
|---|---|
| Package: | Standard Export Seaworthy Package |
| Origin: | China |
ASTM 430 Stainless Steel Metal Strip With /-1mm Width Tolerance
| Shape: | Strip |
|---|---|
| Surface: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
Highly Accurate Stainless Steel Metal Strip With Thickness 0.1-3mm
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
| Shape: | Strip |
HL Surface Stainless Steel Metal Strip 1mm 0.1-3mm Thickness
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
|---|---|
| Surface: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |

