All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
2B BA Stainless Steel Sheet Metal Strips ASTM AISI Slit Edge / Mill Edge
| Width: | 3mm-1500mm,1000/1219/1500/1524/1800/2000,or As Required,1-3500mm,less Than 600mm |
|---|---|
| Technique: | Cold Rolled,Hot Rolled,Strip Band,cold/hot Rolled |
| Application: | Construction,Industry,Kitchenware,Architecture |
Cold / Hot Rolled Stainless Steel Sheets And Plates 500mm-2000mm
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Length: | 1-6m Or As Required |
Corrosion Resistant 304L Stainless Steel Sheet 10mm Thick Hot Rolled
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, DIN |
| Brand Name: | Silk |
321 310S Stainless Steel Seamless Pipe ASTM AISI For Water Pipe
| Type: | Seamless Or Welded |
|---|---|
| Material (ASTM): | 201 202 304 304L 309s 310s 316 316L 316TI 317L 321 904L S32205 |
| Thickness: | 0.4-120mm |
Cold Rolled 201 Stainless Steel Plate 2B 3-100mm For Decoration
| Thickness: | 0.3-3mm, 3-100mm |
|---|---|
| Width: | 100-2000mm Or As Per Customer Required |
| Length: | 1000-6000mm Or As Per Customer Required |
316 Seamless Stainless Steel Pipe 6 Inch 8 Inch SS Pipe 2B For Oil Gas / Water Pipelines
| Grade: | 304, 316L |
|---|---|
| Outer Diameter: | 15mm-100mm |
| Thickness: | 0.8-2.0mm |
Posco BA Stainless Steel Coil 6mm 1mm Thick Perforated Metal Coil
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Width: | 50mm-2500mm Or As The Customer’s Request |
| Length: | As Customer' S Requirement |
4mm 201 Stainless Steel Round Bar High Strength Wear Resistant
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Type: | Round |
Custom 316 Stainless Steel Plate Hot Rolled 3/4/6mm Thick 2000mm
| Material: | 304 |
|---|---|
| Standard: | GB/ASTM |
| Thickness: | 3-100mm Or As Customer's Reques |
Cold Rolled 316 Stainless Steel Sheet Metal AISI ASTM 310 Mirror Finish 30mm
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Length: | 1-6m Or As Required |

