All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
201 304 304L Stainless Steel Strip Cold Rolled Galvanized Coating
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
|---|---|
| Width: | 8-1500mm |
| Thickness: | 0.4-2mm |
SUS304 Stainless Steel Plate 1500*6000mm For Architecture
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Length: | 100mm-12000mm |
Hot Rolled 201 Stainless Steel Coil Strip Plate 430 410 202 304 180mm
| Grade: | 200 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Thickness: | 0.25mm-180mm |
Bright Hot Rolled Stainless Steel Coil 201 304 316L 1250mm 20mm
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Type: | Steel Coil, |
| Length: | 100-12000 Mm Or As Requirement |
Construction Decoration 304L Stainless Steel Plate Good Heat Resistance BA 8K 25mm
| Feature: | Good Heat Resistance, Excellent Corrosion Resistance |
|---|---|
| Tensile Strength: | 515-1035 |
| Elongation: | 40% |
0.1-3mm Cold Rolled 304 /304L Food Grade Stainless Steel Plate
| Grade: | 304/304L |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-3mm |
| Standard: | GB/ASTM |
Austenitic Hot Rolled Stainless Steel Coil 4mm 202 321 304 Customized
| Processing Method: | Hot Rolled |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Thickness: | 0.3-3.0mm Or Customized |
304 316 Stainless Steel Strip Customizable 8K Surface 800mm
| Shape: | Strip |
|---|---|
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
304 316 316L 201 Stainless Steel Plate ASTM 2205 2507 S31803 200mm BA Polishing
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
BA Surface Cold Rolled Steel Coil GB Standard 201 304 316 1000-2000mm
| Width: | 1000-2000mm, Or Customize |
|---|---|
| Package: | Standard Export Seaworthy Package |
| Standard: | ASTM, AISI, JIS, DIN, GB |

