All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
Custom SS 304 Coil Prime Hot Rolled Steel Coils Slightly Oiled
| Name: | SS 304 Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Thickness: | 3-20 Mm Or Customized |
| Length: | As Customer’s Requirements. |
Building Decoration Stainless Steel Seamless Pipe With Bright 0.1-100mm Thick 304
| Grade: | 304/304L |
|---|---|
| Standard: | GB/JIS |
| Thickness: | 0.1-50mm |
Hot Rolled 304 Stainless Steel Seamless Round Pipe 5-15mm Wall Thickness
| Material: | 304/304L |
|---|---|
| Standard: | GB/JIS |
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
1000 - 2000mm Stainless Steel Coil 304L 304 Standard Package 8K Surface
| Edge: | Slit Edge/Mill Edge |
|---|---|
| Origin: | China |
| Width: | 1000-2000mm Or Customized |
ASTM Precision Stainless Steel Strip 304 316 0.03mm 0.05mm
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Width: | 500mm,800mm,1m, 1.2m, 1.5m, 2m, Or As Required |
4mm - 25mm 304 Stainless Steel Plate 1000mm - 2000mm Excellent Strength
| Feature: | Good Heat Resistance, Excellent Corrosion Resistance |
|---|---|
| Thickness: | 4mm-25mm |
| Yield Strength: | 205 |
6m 304 Stainless Steel Plate Cold Rolled 0.2mm - 100mm
| Length: | 1-6m Or As Required |
|---|---|
| Tolerance: | ±0.01 |
| Form: | Plate |
2D 2B 6K 8K 304 Stainless Steel Sheet 4mm - 25mm Thickness
| Thickness: | 4mm-25mm |
|---|---|
| Elongation: | 40% |
| Hardness: | 180-210 |
ASTM JIS 304 Stainless Steel Plate 4mm Good Mechanical Properties 2500mm
| Thickness: | 4mm-25mm |
|---|---|
| Yield Strength: | 205 |
| Processing Service: | Bending, Welding, Decoiling, Punching, Cutting |
8K Surface 304 Stainless Steel Plate 1000mm Excellent Mechanical Properties
| Application: | Decoration, Construction, Medical Equipment, Etc |
|---|---|
| Surface: | N0.1, N0.2, N0.3, N0.4, N0.5, N0.6, N0.7, N0.8, 2D, 2B, HL, BA, 6K, 8K, Etc |
| Hardness: | 180-210 |

