All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
ASTM 304 Stainless Steel Welded Round Pipe Thickness 0.5 - 20mm
| Material: | 304/304L |
|---|---|
| Type: | Welded |
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
201 304 Stainless Steel SS Metal Strip With ASTM GB Standard 8K
| Thickness: | 0.1-3mm, Or Customize |
|---|---|
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
| Width: | 10-800mm, Or Customize |
High Performance 304 304L Stainless Steel Strip With BA Surface DIN Standard
| Tolerance: | Thickness: +/-0.02mm, Width: +/-1mm |
|---|---|
| Surface: | 2B, BA, 8K, HL, No.4, Etc. |
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS |
Customizable 304 304L Stainless Steel Metal Strip Edge Slit Edge 10-800mm
| Edge: | Slit Edge, Mill Edge |
|---|---|
| Width: | 10-800mm, Or Customize |
| Material: | Stainless Steel |
Mirror Finish SS Sheet 304 ASTM A240 316L Stainless Steel Plate
| Grade: | 300 Series , 200 Series , 304 , 316 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
1mm Thick 304L 304 Stainless Steel Plate Food Grade 8K Stainless Steel Sheet
| Length: | According To Customer Request |
|---|---|
| Width: | 300mm-2000mm |
| Thickness: | 0.2mm~200mm |
304l 304 Cold Rolled Stainless Steel Coil Sheet In Stock Mirror Finish
| Grade: | 304 |
|---|---|
| Length: | 2000mm,2440mm,3000mm,5800mm,6000mm Or Customer Request |
| Width: | 1000mm,1219mm,1500mm Or Customer Request |
8K 304 300 Series Stainless Steel Seamless Pipe For Drainage Irrigation
| Wall Thickness: | 1-40mm Or Customized |
|---|---|
| Shape: | Round, Rectangular, Square |
| Outer Diameter: | 6-530mm Or Customized |
ASME AS240 316 Stainless Steel Plate AISI 304 Sheet Metal
| Product Name: | Stainless Steel Coil / Strip / Pipe |
|---|---|
| Item: | ASTM 316 Stainless Steel Plate |
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |

