All Products
-
304 Stainless Steel Plate
-
316 Stainless Steel Plate
-
201 Stainless Steel Plate
-
Hot Rolled Stainless Steel Coil
-
Cold Rolled Stainless Steel Coil
-
Welded Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Round Bar
-
Stainless Steel Metal Strip
-
Aluminium Round Bar
-
Aluminum Metal Ingot
-
Aluminium Plate Sheet
-
Soe MinThe 304 stainless steel plate purchased from your company has passed various physical and chemical properties tests of our final customers, and it completely meets our requirements. We believe that we will cooperate again soon.
Contact Person :
Felicia Zhou
Whatsapp :
+8617873657316
Keywords [ 304 ] match 295 Products.
Elastic ASTM 304 Stainless Steel Plate 2B Finish Sheet for Construction
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM,JIS,GB, DIN, EN |
| Tolerance: | ±1% |
8mm Thick 304 Stainless Steel Sheet High Strength Engineering Hot Rolled Belt Sold
| Steel Grade: | 304/304l |
|---|---|
| Place Of Origin: | Jiangsu,China |
| Application: | Engineering Decoration,etc |
304 2B Stainless Steel Sheet Plate AISI ASTM Length Customized
| Grade: | 300 Series,200 Series,201,202,304 |
|---|---|
| Width: | 600-2000mm,1m,2m,2.5m,1.8m |
| Standard: | AISI,ASTM,JIS,DIN,EN |
700mm-2000mm Corrosion Resistant Steel Plate 304 Stainless Steel 2B Finish
| Length: | 6/9/12m |
|---|---|
| Width: | 700mm-2000mm |
| Thickness: | 2mm-50mm, 3.0mm-200mm |
50mm Stainless Steel Bar 304 201 2B Finish for Industry
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Outer Diameter: | 20mm-400mm |
1.0mm Thick Half Hard 304 Stainless Steel Coil Stock NO.1 NO.3 NO.4
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Length: | As Customer’s Requirements. |
| Width: | 3mm-2000mm Or As Required |
430 316 304 Hot Rolled Stainless Steel Coil Polished 2B Finish
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Width: | 1000-2000mm Or Customized |
| Thickness: | 0.2-50mm |
Cold Rolled Super Duplex Stainless Steel Plate 304 316 316L
| Standard: | ASTM, JIS, GB, DIN, EN |
|---|---|
| Type: | Plate |
| Thickness: | Cold Rolled:0.3-3.0mm; Hot Rolled:3.0-120mm |
J1 J2 Cold Rolled 8k Mirror SS 304 2B Finish Stainless Steel Sheet Metal 4x8
| Name: | SS 304 Sheet Mirror Finish |
|---|---|
| Grade: | 200 Series |
| Technique: | Cold Rolled |
201 304 Stainless Steel Plate 0.25mm-3.0mm SS316 Sheet
| Grade: | 201 301 304 316 316l 310S 321 |
|---|---|
| Length: | 3/6/9/12 Or Customized |
| Width: | Customized |

